Dostępność: Dostępny
Wysyłka natychmiast
Producent: Maseczki.net
Certyfikat : Oeko-Tex Standard
48,00 zł 249,00 zł
Cena brutto za 1 szt: 1,92 zł

Maseczka wykonana z 2-warstwowej bawełny, która posiada właściwości hipoalergiczne. Przyjazna dla człowieka.

Posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu pozwala na maksymalną ochronę oraz swobodę ruchu twarzy podczas mówienia.

Maseczka widoczna jest lekka i przewiewna o dużym komforcie użytkowania.

Rozmiar: uniwersalny, po założeniu świetnie dostosowuje się do kształtu twarzy.

Produkt: wielokrotnego użytku do prania w 60°C.

Zagwarantuj sobie oraz swoim bliskim skuteczną barierę ochronną przed bakteriami i wirusami, które znajdują się na nosie, w ustach oraz tymi unoszącymi się w powietrzu – zachęcamy do zakupu podanej maseczki!

Materiał z którego uszyta jest maseczka certyfikowany jest znakiem Oeko-Tex Standard potwierdzający czystość wyrobów włókienniczych na wszystkich etapach produkcyjnych (zaczynając od surowców takich jak włókna, przędze, guziki, nici, tkaniny aż po badania produktów gotowych do użycia).

Oeko-Tex standard 100 to certyfikat świadczący o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka. Organizacja Oeko-Tex przydziela certyfikat produktom, na których zostały przeprowadzane badania mające na celu zweryfikować obecność 100 najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających konsumentom. Dzięki badaniom przeprowadzonych w laboratoriach na całym świecie certyfikowane produkty są wolne od środków wpływających niekorzystnie na zdrowie ludzi (m.in. formaldehydów, pestycydów czy substancji, które mogą być przyczyną wywoływania alergii). Ocenie podlegają również takie czynniki jak zapachy obce czy odporność na pot i ślinę.

Oeko-Tex to pomysł niemieckich instytutów Hohenstein oraz austriackiego Instytutu Ekologii, Technologii i Innowacji ÖTI. Jaka misja przyświecała naukowcom, żeby wprowadzić taką certyfikację ? Składa się na to kilka przyczyn:

  • podkreślenie jakości określonych produktów, w których nie doświadczy się substancji szkodliwych,
  • określenie standardów produktów, które mają szansę otrzymać certyfikat (niezależnie od miejsca produkcji),
  • zminimalizowanie i walka z dostępnością produktów, które zostały wyprodukowane za pomocą substancji niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia,
  • oznaczanie produktów konkretnym emblematem, mającym na celu podwyższyć świadomość społeczeństwa w związku z jakością kupowanych produktów.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry (Oeko-Tex) z siedzibą w Zurychu (Szwajcaria) zostało założone w 1992 roku. Obecnie stowarzyszenie Oeko-Tex skupia 18 neutralnych instytutów testowych i badawczych w Europie i Japonii z biurami kontaktowymi w ponad 70 krajach na całym świecie.

W Polsce jedynym prawnym przedstawicielem Stowarzyszenia Oeko-Tex jest Instytut Inżynierii Materiałów Włókienniczych w Łodzi.

NASI PARTNERZY
Free shipping

Wysyłki kurierskie

Money

Płatności internetowe

Delivery

Możliwość zwrotu towaru